KOSOVALBANER.COM

 • Arrestohet Princ Vali Corleone

  Apr 23, 2014 16:52

  Arrestohet Princ Vali Corleone

  Policia e Gjilanit ka arrestuar të mërkurën Princ Vali Corleone i dyshuar për armëmbajtje pa leje dhe shkaktim të rrezikut të përgjithshëm. Atij i është caktuar paraburgimi prej 48 orësh me vendim të prokurorit Arben Kadriu. I kërkuar për një […]

   
 • Gënjeshtër, nuk do të rrënohet kisha te Biblioteka

  Apr 23, 2014 16:46

  Gënjeshtër, nuk do të rrënohet kisha te Biblioteka

  Dardan Gashi, Ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka demantuar shkrimet e mediave se ai ka thënë që do të rrënohet kisha serbe te Biblioteka në Prishtinë. “Nuk është e vërtetë që kam thënë se kisha serbe te Biblioteka do […]

   
 • Ngritët aktakuzë ndaj Milaim Zekës

  Apr 23, 2014 16:43

  Ngritët aktakuzë ndaj Milaim Zekës

  EULEX ka ngritur aktakuzë ndaj gazetarit Milaim Zeka. Ai akuzohet për vepren penale të shkeljes së fshehtësisë. “Një prokuror ndërkombëtar nga Prokuroria Speciale e Kosovës (PSRK) e ka parashtruar një aktakuzë kundër dy të pandehurve në Gjykatën Themelore në Mitrovicë. […]

   
 • Rrënohet ndërtesa në Rashkë, e ndërtuar mbi varrezën masive me shqiptarë (Foto)

  Apr 23, 2014 16:40

  Rrënohet ndërtesa në Rashkë, e ndërtuar mbi varrezën masive me shqiptarë (Foto)

  Ekipet e mjekëve ligjorë kanë zgjeruar perimetrin e hetimeve për trupa të shqiptarëve në Rashkë të Serbisë, pasi që sot u rrënua ndërtesa e ndërtuar mbi këtë varrezë masive. Kjo ndërtesë publike serbe ishte ndërtuar për t’i fshehur gjurmën e […]

   
 • Reagon ambasada Amerikane pasi që Kuvendi i thotë po Gjykatës Speciale

  Apr 23, 2014 16:36

  Reagon ambasada Amerikane pasi që Kuvendi i thotë po Gjykatës Speciale

  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey an Jacobson, e ka cilësuar si lajm të mirë për Kosovën, miratimin e themelimit të Gjykatës së posaçme për krimet e luftës dhe vazhdimin e mandatit të misionit evropian për sundimin e […]

   
 • Identifikohet shqiptari qe u vra nga forcat e Arkanit në Bosnje (Foto)

  Apr 23, 2014 16:32

  Identifikohet shqiptari qe u vra nga forcat e Arkanit në Bosnje (Foto)

  Një dëshmitar na tha : Në fotografinë që kemi botuar, është një i ri shqiptar me emrin Hajrush Ziberi, me origjinë nga fshati LLaskarci, në rajonin e Shkupit. Ai ka punuar në Bijeljinë, për të ushqyer familjen e tij. Me […]

   
 • EULEX’it i vazhdohet mandati, miratohet themelimi i Gjykatës Speciale

  Apr 23, 2014 12:48

  EULEX’it i vazhdohet mandati, miratohet themelimi i Gjykatës Speciale

  Partia e Hashim Thaçit, Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe ajo e Behgjet Pacollit i kanë thënë po themelimit të Gjykatës Speciale. Ndërsa, Vetëvendosje ka dalë kundër themelimit të Gjykatës.KLIKO PER VIDEO POLEMIKA 89 deputetë i kanë dhënë përkrahje vazhdimit të […]

   
 • Mitrovicë, 24 vjeçari prenë të dashurën me thikë në fyt

  Apr 23, 2014 10:36

  Mitrovicë, 24 vjeçari prenë të dashurën me thikë në fyt

  I. Vasiq 25 vjeçare nga veriu i Mitrovicës është vrarë, duke u prerë me thikë në fyt, ndërsa J. Jeremiq 24 vjeçar, po ashtu nga veriu i Mitrovicës, ka tentuar të vetëvritet, duke prerë venat e duarve, bëjnë të ditur […]

   
 • Hydajet Hyseni: As Dick Marty s’kërkon Gjykatë Speciale, votoj kundër

  Apr 23, 2014 10:26

  Hydajet Hyseni: As Dick Marty s’kërkon Gjykatë Speciale, votoj kundër

  Deputeti i PDK’së, Hydajet Hyseni ka thënë se është për drejtësi por jo nëse drejtësia përzihet me padrejtësi. Ai ka thënë se as Dick Marty s’ka kërkuar Gjykatë Speciale, derisa ka propozuar Dhomë të Veçantë në kuadër të sistemit të […]

   
 • Thaçi: Votoni pro themelimit të Gjykatës

  Apr 23, 2014 10:24

  Thaçi: Votoni pro themelimit të Gjykatës

  Kryeministri Hashim Thaçi ka kërkuar votën e të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të themeluar Gjykatën Speciale për të gjykuar pretendimet e Dick Martyt. ”Kërkojë nga të gjithë deputetët e të gjitha partive të votojnë pro themelimit të […]

   
 • KLMDNJ: Deputetë mos e votoni gjykatën speciale

  Apr 22, 2014 21:23

  KLMDNJ: Deputetë mos e votoni gjykatën speciale

  Në deklaratën e nënshkruar nga drejtori ekzekutiv, Behxhet Shala, thuhet se KMDLNJ do ta mbështeste fuqishëm dhe do të ndihmonte, nëse do të themelohej një Gjykatë Speciale për Krime të Luftës për të gjitha krimet e luftës në Kosovë, e […]

   
 • Ahmeti: Ashtu si e mundëm Mustafën, do ta mundim edhe Thaçin

  Apr 22, 2014 21:21

  Ahmeti: Ashtu si e mundëm Mustafën, do ta mundim edhe Thaçin

  Vetëvendosje sot mbajti takim me qytetarët e Klinës, me ç’rast prezantoi Alternativën Qeverisëse dhe hapat kryesorë për realizimin e saj. Në tubim morën pjesë Rexhep Selimi, deputet i Kuvendit të Kosovës, Aida Dërguti, nënkryetare, Shqipe Pantina, aktiviste, Visar Ymeri, kryetar […]

   
 • Gjithçka e hapur

  Apr 22, 2014 21:18

  Gjithçka e hapur

  Atletico Madridi dhe Chelsea kanë luajtur pa gola në përballjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua të martën në Vicente Calderon. Ekipi vendas e filloi takimin në përpjekje që të gjente hapësira për të depërtuar në […]

   
 
 
 
 
 • Arrestohet Princ Vali Corleone

  Arrestohet Princ Vali Corleone

  Apr 23, 2014 16:52

  Policia e Gjilanit ka arrestuar të mërkurën Princ Vali Corleone i dyshuar për armëmbajtje pa leje dhe shkaktim të rrezikut të përgjithshëm....

   
 
 

Lajme tjera

 
 
 
 

Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com